بروز-دریچه فناوری - اپل در سال 2017 به اوج می رسد!


اگر فکر می‌کنید که چند سال گذشته، سال‌های خوبی برای اپل بوده‌اند بهتر است تا 2017 منتظر بمانید. باماباشید در ادامه
با انتشار گوشی‌های هوشمند صفحه بزرگ آیفون 6 و آیفون 6 پلاس در اواخر سال 2014 اپل شانس بزرگی را نصیب خود کرد. به این ترتیب اپل به سودده‌ترین کمپانی در جهان تبدیل شد و سال بعد نیز با انتشار آیفون 6 اس و 6 اس پلاس بر موفقیت خود افزود. اما در سال 2016 طرفداران اپل شاکی بودند و فروش آیفون برای اولین بار از زمان انتشار آن در سال 2007 افت کرد.

برای اپل، سال گذشته بیش از آنکه سالی برای کشف بازارهای جدید باشد، سالی برای بهبود خود بود. اما سال 2017 می‌تواند سالی کاملاً متفاوت برای اپل باشد. اگر همه‌ی شایعه‌هایی که در مورد خطوط تولید این کمپانی گفته می‌شود درست باشند، 2017 می‌تواند بهترین سال این شرکت تا کنون باشد. به آیفون‌هایی که طراحی‌شان به طور بنیادی عوض شده است فکر کنید، به آیپدهایی با ساختار و ظاهر جدید و محصولات جدید این شرکت در سال 2017 فکر کنید. و البته که 2017 می‌تواند از نظر نرم‌افزاری نیز شگفتی‌های خاص خودش را داشته باشد.

اپل در مورد این حدسیات ما هیچ نظری عنوان نکرده است.

و در ادامه به بررسی حدسیات بیشتری در مورد سال آینده‌ی اپل خواهیم پرداخت.

بزرگ‌ترین تغییر آیفون تا کنون

خب، البته اپل همیشه ادعا می‌کند که آخرین آیفونش بهترین آن‌ها است، اما این ادعا در سال 2017 می‌تواند کمی واقعی‌تر باشد.

تا امسال، سه سال است که آیفون از نظر ظاهری هیچ تغییری نکرده است، آیفون‌های 7 و 7 پلاس ضد آب‌اند و دوربین‌های بهتری دارند اما به هیچ وجه آپگریدی ضروری نسبت به نسخه‌های قبلی آیفون نیستند.

آیفون در سال 2017 ده ساله می‌شود و گزارش‌هایی حاکی از این هستند که اپل احتمالاً بخواهد طراحی جدیدی را برای آیفون‌های خود عرضه کند.

بعضی از شایعه‌ها در مورد آیفون 7 اس (یا آیفون 8) حاکی از این‌اند که اپل بالاخره شارژ بی‌سیم را به گوشی‌های خود اضافه خواهد کرد و همچنین با خلاص شدن از دست دکمه‌ی دایره‌ای Home، بدنه‌ی کوچک‌تری را برای گوشی‌های خود طراحی خواهد کرد.

اپل می‌تواند در سال آینده سه گوشی  جدید منتشر کند که یکی از آن‌ها نسخه‌ای ویژه با صفحه نمایش OLED است. صفحه نمایش OLED کیفیت بهتری نسبت به صفحه نمایش‌های معمول آیفون دارد و با توجه به عدم نیاز آن به نور پیش‌زمینه باعث می‌شود ضخامت گوشی کمتر شود.

اما یک چیزی که همه‌ی این شایعه‌ها در مورد آن با یکدیگر اتفاق نظر دارند این است که تغییرات بزرگی در راه‌اند.

ساعت هوشمند اپل با طراحی جدید

با انتشار آیفون 7، اپل نسل دومی از ساعت‌های هوشمند خود را منتشر کرد، ساعت‌های هوشمندی که شدیداً شبیه نسخه‌ی قبلی خود بودند. (اما حالا ضد آب شده بودند!)

اپل در مورد تعداد فروش ساعت‌های هوشمند خود آماری منتشر نکرده است اما IDC تخمین زده که در فصل پاییز اپل 1.1 میلیون ساعت هوشمند فروخته است، که فقط چند هفته از مدت فروش ساعت‌های هوشمند نسل دوم اپل را شامل می‌شود. این سازمان می‌گوید «با افزایش چالش‌های مربوط به ساعت‌های هوشمند موفقیت اپل در این زمینه نیز کاهش پیدا خواهد کرد.»

به زبان دیگر، مردم دیوانه‌ی ساعت‌های هوشمند نخواهند شد.

با این حال «تیم کوک» کمی پیش‌تر عنوان کرده بود که فروش ساعت هوشمند اپل در هفته‌ی اول خرید تعطیلات، رکورد شکسته است و پیش‌بینی می‌شود که یکی از پرفروش‌ترین فصل‌ها برای فروش ساعت هوشمند اپل رقم بخورد.

در سال 2017 اپل قصد دارد برای اولین بار از زمان انتشار ساعت‌های هوشمند خود، طراحی آن‌ها را تغییر دهد. این کمپانی برای گرفتن حق امتیاز ساعتی با صفحه نمایش دایره‌ای در حال تلاش است اما معلوم نیست که آیا در سال 2017 با چنین محصولی مواجه خواهیم شد یا نه. تغییرات احتمالی شامل صفحه نمایش بهتر، سنسورهای جدید سلامتی و ارتباط شبکه‌ی سلولی (با استفاده از سیم کارت) خواهد بود که به شما اجازه می‌دهد بدون نیاز به گوشی خود از ساعت‌تان استفاده کنید.

عینک‌های اپل

ممکن است بزرگ‌ترین محصول بعدی اپل محصولی روی صورت شما باشد. گزارشی حاکی از این است که این کمپانی در حال کار کردن روی عینک‌های هوشمندی است که به آیفون شما متصل می‌شوند و اجازه می‌دهند که تصاویر و دیگر اطلاعات مورد نیاز خود را در عینک خود ببینید. اما این که بگوییم این عینک سال آینده منتشر می‌شود کمی خوشبینی خواهد بود، به نظر می‌رسد که این محصول اپل هنوز در مرحله‌ی توسعه قرار دارد.

عینک هوشمند Google Glass که در سال 2012 منتشر شد، شکست بزرگی خورد، اما عینک هوشمند Snapchat Spectacles که به کاربران اجازه‌ی ضبط تصاویر ویدیویی و انتشار آن‌‌ها در اسنپ‌چت را می‌دهد بسیار محبوب شده است.

واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

عینک‌های هوشمند اپل می‌توانند اولین گام این کمپانی در زمینه‌ی تکنولوژی و اقعیت افزوده باشند. اپل تا کنون سکوت خود در مورد واقعیت افزوده را به خوبی حفظ کرده است. واقعیت افزوده تکنولوژی‌ای است که به شما امکان می‌دهد دنیای مجازی و دنیای واقعی را با هم ترکیب کنید (مثالی خوب از این تکنولوژی بازی Pokemon Go است). مدیر عامل اجرایی اپل، تیم کوک، این فناوری را جالب خوانده است، و مطمئنیم که اپل بالاخره کاری در این زمینه انجام خواهد داد، اما زمان آن معلوم نیست.

اما در مورد واقعیت مجازی اطلاعات کمتری راجع به اهداف اپل داریم. به احتمال زیاد اپل نیز در حال تحقیق در مورد این تکنولوژی جدید است، تکنولوژی‌ای که توجه سامسونگ، فیسبوک و گوگل را به خود جلب کرده است، اما معلوم نیست که برای بازار چه نقشه‌ای در سر دارد.

آیپد بدون دکمه‌ی Home

آیپدهای اپل در چند سال گذشته به خوبی قبل فروش نرفته‌اند. اپل امیدوار بود که بتواند با خط تولید جدید آیپد پروی خود از این وضعیت خارج شود. آیپد پرو مجهز به کیبرد قابل اتصال و قلم است. اما با این حال آیپد پرو نیز نتوانست اپل را از این رکود فروش در خط تولید آیپد خارج کند.

گزارش‌هایی حاکی از این‌اند که آیپد نیز در سال 2017 تغییرات بزرگی را در پیش خواهد داشت که خیلی‌های آن‌ها شبیه تغییرات گفته شده برای آیفون هستند. ممکن است اپل بالاخره از شر دکمه‌ی Home خلاص شود و بدنه‌ی کوچک‌تری را برای آیپدهای خود طراحی کند. همچنین گزارش‌هایی حاکی از این‌اند که آیپد پرویی با اندازه‌ی 10.5 اینچ در سال 2017 منتشر خواهد شد (حالتی میانی بین نسخه‌های 9.7 و 12.9 اینچی) و همچنین گفته می‌شود که این کمپانی بالاخره آیپدهای مینی خود را با نسخه‌ای 7.9 اینچی به روز خواهد کرد.

کامپیوترهای دسکتاپ جدید

خط تولید کامپیوترهای اپل همچون فرزند گم‌شده‌ای بین محصولات اپل فراموش شده بود. بعضی از این دستگاه‌ها مانند Mac Pro سال‌ها آپدیت نشده‌اند. اپل تغییراتی در خط تولید لپ‌تاپ‌های خود در سال 2016 ایجاد کرد که به احتمال زیاد تغییراتی در زمینه‌ی دسکتاپ‌ها را نیز در سال 2017 خواهیم دید.

تکنولوژی خانه‌ی هوشمند

یکی از زمینه‌های که توجه اپل را به خود جلب کرده است و احتمالاً در سال 2017 تمرکز بیشتری روی آن وجود خواهد داشت تکنولوژی خانه‌های هوشمند است. نرم‌افزار HomeKit اپل به شما اجازه می‌دهد که چیزهایی همچون قفل‌های هوشمند و چراغ‌های خانه‌تان را از آیفون یا ساعت هوشمند خود کنترل کنید. منتظر انتشار دستگاه‌هایی با قابلیت تطابق با HomeKit در سال آینده باشید.

همچنین ممکن است اپل اولین محصول خانه‌ی هوشمند خود را منتشر کند، اسپیکری شبیه به Amazon Echo که از Siri استفاده می‌کند و به شما اجازه می‌دهد با استفاده از دستورات صوتی، موسیقی یا چراغ‌های خانه‌ی خود را کنترل کنید. این دستگاه ممکن است مجهز به دوربین‌هایی باشد که قابلیت تشخیص افراد مختلف و همچنین تشخیص حالت‌های احساسی مختلف را داشته باشد.

نرم‌افزارهایی با طراحی جدید

گزارشی در مورد تغییرات نرم‌افزاری جدیدی در سال 2017 منتشر نشده است، با این حال 2017 با تغییرات سخت‌افزاری جدیدش می‌تواند حتی بدون تغییرات نرم‌افزاری، به اندازه‌ی کافی متنوع باشد.
نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic