بروز-دریچه فناوری - با این 10 راه خود را برای همیشه از «انرژی منفی» خلاص کنید!

۱۰ راه برای رهایی همیشگی از انرژی منفی!

انرژی منفی مدام در اطراف شما پرسه می‌زند اما متاسفانه قادر به دیدن آن نیستید. ولی  وقتی به درون شما راه پیدا کرد و روی شما تاثیرگذاشت مطمئنا حضور آن را حس خواهید کرد و البته پیامدهایی که به دنبال آن متوجه شما خواهد شد می‌تواند بسیار نابود کننده باشد. انرژی منفی قوی‌تر از چیزی است که مردم می‌پندارند. این انرژی مثل یک بیماری به درون شما راه پیدا میکند و آنقدر شما را مغلوب خودش می‌کند که بر روی کیفیت زندگی‌تان تاثیر می‌گذارد. در این میان، روابط شما دستخوش این حس و حال بد می‌شوند، بهره وری‌تان کاهش پیدا می‌کند و حتی ممکن است سلامتی‌تان هم به خطر بیوفتد.
باید از انرژی منفی اجتناب کرد، اما مشکل این جاست که وقتی به درون شما راه پیدا کرد، رهایی از آن می‌تواند خیلی خیلی دشوار باشد.

اگر حس می‌کنید به خاطر انرژی بیش از حد منفی‌تان زندگی‌تان در حال از دست رفتن است، ۱۰ راهکار زیر را مطالعه کنید تا دریابید که چطور می‌توانید خودتان را از شر انرژی منفی خلاص کنید. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

۱.دوستان‌تان را عوض کنید

کسانی که با آنها دوست هستید، اغلب تعریف کنندهٔ شخصیت و خلق و خوی شما هستند. نگاهی به اطراف‌تان بیندازید. خانواده و دوستان‌تان چطور هستند؟ آنها را با چه صفاتی توصیف می‌کنید؟ اگر آنها از نظر شما بدبین هستند، احتمالا این ویژگی آنها بر روی شما هم بی تاثیر نخواهد بود.

اینکه دوستان‌مان را در پشت سر رها کنیم کار سختی است. اما اگر آنها دلیل غم شما هستند، پس حتما باید راجع به این موضوع با آنها صحبت کنید.

آیا آنها بیش از اینکه شما را تشویق کنند ناامید می‌کنند؟ آیا به جای اینکه در رسیدن به رویاهایتان به شما کمک کنند شما را دلزده میکنند؟ اگر چنین است شاید وقت آن رسیده که افراد مثبت اندیش‌تری را برای وقت گذرانی برگزینید.

۲. رویکردتان را نسبت به کارما تغییر دهید

کارما درواقع همان قانون عمل و عکس العمل است. شاید فکر کنید وهم و خیال است اما حقیقت دارد. اگر به انرژی منفی‌ای که از سوی دیگران می‌آید با انرژی منفی بیشتری عکس العمل نشان دهید، خودتان را در یک گرداب وحشتناک می‌اندازید. این به مانند یک چرخه می‌مانند که تنها راه رهایی از آن عکس العمل نشان دادن به هرچیز با لبخند ومهربانی است.

مسائل را خیلی شخصی و جدی نگیرید و منفی گرایی مردم را با مثبت اندیشی خود پاسخ دهید.

۳. دوباره به انجام کارهایی که زمانی دوست می‌داشتید مشغول شوید

یک راهکار مناسب برای رهایی از انرژی منفی این است که کاری که دوست دارید را انجام دهید. ما معمولا وقتی زندگی‌مان خیلی خوب پیش نمی‎رود احساس انرژی منفی بیشتری می‌کنیم و یادمان می‌رود که زندگی را بخاطر چه چیزهایی دوست داشتیم و دست از انجام کارهایی که ما را به هیجان وا می‌دارند می‌کشیم.

به چیزی که یک زمانی انگیزه بخش شما برای خارج شدن از رخت خواب بوده است فکر کنید. کاری را که شما را به وجد وا می‌داشته است انجام دهید و حتی اگر لازم است بچه باشید و بچگی کنید.

۴. دست از قربانی بودن بردارید

اگر چند بار با مشکلات جدی در زندگی مواجه شویم، مثلا روابط عاشقانه‌مان بهم بخورند یا مسائل کاری خوب پیش نروند، سریع خودمان را قربانی فرض می‌کنیم و با افسوس می‌گوییم«چرا من؟!».

بس کنید. وقتی نقش قربانی را بازی کنید به ترحم دیگران عادت می‌کنید. این که مرکز توجه باشید اولش خیلی حس خوبی می‌دهد اما بعدا مانع حرکت شما روبه جلو می‌شود.

مسولیت کارهای‌تان را قبول کنید. وقتی چند بار شکست خوردید به دنبال دلیل آن باشید و سعی کنید چنین اتفاقاتی دیگر برایتان تکرار نشود. قربانی بودن و قربانی ماندن هیچ سرانجامی در زندگی ندارد. قوی باشید!

۵. قدردان باشید

قدردان بودن یکی از راهکارهای مهم برای خلاص شدن از دست انرژی‌های منفی است. رایج‌ترین دلیل منفی گرایی مردم اغلب این است که بیشتر روی نداشته‌هایشان تمرکز می‌کنند تا داشته‌هایشان.

شاید شما هم اینطوری باشید. درگیر شادی و لذت دوستان‌تان هستید، به زندگی‌شان حسادت می‌کنید، به خانواده‌شان، خانه‌شان و چیزهای این چنینی.

چنین رفتاری باعث ایجاد خشم و ناامیدی در شما می‌شود و اینجاست که انرژی منفی شما را در بر می‌گیرد!

چشم انداز خود را تغییر دهید. چیزهایی که ندارید را فراموش کنید و سعی کنید قدردان چیزهایی باشید که دارید. به خاطر معجزات کوچک، مثل سلامتی‌تان، سپاسگزار باشید.

حتی شکرگزار سقفی که بالای سرتان دارید باشید، چراکه شما چیزهایی دارید که خیلی‌ها ندارند!

۶. روزتان را به خوبی شروع کنید

طوری که روزتان را شروع می‌کنید تعیین می‌کند که بقیهٔ روزتان چطور ادامه پیدا خواهد کرد. پس چرا روزتان را مثبت شروع نکنید؟ روزتان را با موزیک مورد علاقه‌تان شروع کنید و حتی موقعی که صبحانه درست می‌کنید برقصید. جملات مثبت بخوانید و خیلی در شبکه‌های اجتماعی پرسه نزنید.

۷. بخندید

خنده همیشه بهترین درمان بوده و یکی از بهترین راهکارها برای رهایی از انرژی منفی نیز می‌باشد. فرقی نمی‌کند چقدر زندگی جدی پیش برود، اما همیشه باید دلیلی برای خندیدن پیدا کنید!

همه چیز را خیلی جدی نگیرید. همیشه بخندید و لبخند بزنید. حتی فیلم‌های کمدی نگاه کنید که یادتان بیوفتد که لازم نیست همیشه از زندگی‌تان یک تراژدی بسازید.

۸. با دیگران مهربان باشید

سعی کنید مدام در مواجهه با دیگران مهربانی کردن را تمرین کنید. وقتی به دیگران محبت می‌کنید انرژی مثبت پخش می‌کنید و اینکه همه از این انرژی مثبت بهره مند شوند‌، حس خوبی را در شما و اطرافیان‌تان ایجاد کرده و همگی روز بهتری خواهید داشت.

۹. جملات مثبت بخوانید

یک راهکار خوب دیگر برای از بین بردن انرژی منفی این است که چند جملهٔ مثبت تاثیرگذار را نوشته و به در و دیوار آویزان کنید تا روزی چند با چشم‌تان به آنها بخورد.

۱۰. طرز فکرتان راعوض کنید

تغییرات با خود شما آغاز می‌شوند و به طور دقیق‌تر، با تغییر طرز فکر شما آغاز می‌شوند. وقتی با افراد منفی گرا صحبت می‌کنید اغلب می‌گویند: من نمی‌تونم مثبت باشم، من اینجوریم، کاریم از دستم برنمیاد.»

در اینجا لجبازی و مقاومت شما، بدترین دشمن شماست. وقتی بر این باور باشید که شما ذاتا آدم منفی گرایی هستید، خودتان را از یک راهکار ساده برای تغییر این وضعیت، یعنی عوض کردن طرز فکرتان، محروم می‌کنید.

هیچکس با ذهنیت منفی یا مثبت به دنیا نمی‌آید و بنابراین تغییر دادن آن به هر سو، امری ممکن است. اما نکتهٔ مهم این است که به یاد داشته باشید همه چیز به خودتان بستگی دارد.

هر روز صبح بخودتان بگویید« من از پسش برمیام»، « من به خودم باور دارم» و اینطوری در خودتان ایجاد انگیزه کنید.

به زمانی فکر کنید که دستاوردی داشتید اما الان به دست آوردن همان چیز بنظرتان خیلی غیرممکن است. اگر یک بار چیزی را به دست آوردید، شک نکنید که دوباره، حتی بهتر از آن را می‌توانید بدست بیاورید.

شما چه راهکار دیگری برای از بین بردن انرژی منفی سراغ دارید؟ 
27 مرداد 96 - 15:19
نویسنده :
ادامه مطلب
موضوع : دیجی فکت،
نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic