بروز-دریچه فناوری - معمای حفره عجیب بالای بدنه در گلکسی نوت 10 حل شد!حدود 10 روز پیش سامسونگ رسماً از جدیدترین پرچمدارهای سری نوت خود تحت عنوان گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس رونمایی کرد. این گوشی های هوشمند قابلیت‌ها و ویژگی‌های رده بالای زیادی دارند اما یکی از سؤالاتی که از همان ابتدای معرفی گوشی مطرح بوده، این است که حفره بیضوی و عجیب بالای بدنه دقیقاً چیست و چه کاربردی دارد؟ آیا مربوط به بلندگو است یا اینکه تنها یک پورت مادون قرمز ساده است؟ خوشبختانه سامسونگ پرده از راز این حفره عجیب برداشته و در ادامه می توانید پاسخ این سؤال را بیابید. با دیجی رو همراه باشید.

پیش از این از نمایندگان فروش سامسونگ در مورد ماهیت حفره مذکور سؤال شده بود اما هیچکدام از آن‌ها اطلاعی از این موضوع نداشتند و در بررسی‌هایی هم که بر روی گوشی انجام شده، مشخص گردیده که این سوراخ نمی تواند یک پورت مادون قرمز باشد. اما امروز دفترچه راهنمای گلکسی نوت 10 و 10 پلاس توسط سامسونگ در دسترس قرار گرفته و یک بار برای همیشه پاسخ این سوال داده شده است.

این طور که به نظر می رسد گلکسی نوت 10 و 10 پلاس دارای دو بلندگو از انواع مختلف هستند. یکی از آن‌ها از دو نقطه کوچک تشکیل یافته و در بالای حفره دوربین سلفی و در حاشیه فوقانی نمایشگر واقع شده است؛ جایی که معمولاً شاهد تعبیه بلندگوی مخصوص مکالمه تلفنی هستیم. بلندگوی دیگر هم ظاهراً همان حفره بیضوی بالای بدنه است که در کنار شیار ورودی سیم کارت دیده می شود.در تصاویر شماتیک داخل دفترچه راهنما، اولین مورد با عنوان بلندگو مشخص شده و درست در وسط حاشیه فوقانی قرار دارد و این در حالی است که حفره بیضوی کنار شیار سیم کارت نیز دقیقاً با همین عنوان مشخص گردیده است. در تصاویر مذکور، این حفره در وسط قرار ندارد و به صورت خارج از مرکز به تصویر کشیده شده، بنابراین کاملاً مشخص است که سامسونگ از دو خروجی صدای جداگانه در بالای بدنه نوت 10 و نوت 10 پلاس استفاده کرده است.

آنچه که مشخص است این است که در هنگام پخش ویدیو هیچ صدایی از این حفره عجیب خارج نمی شود، چرا که در بررسی های انجام شده بر روی گوشی چنین چیزی مشاهده نشده است. حال اینکه چه موقع، چگونه و به چه دلیلی این بلندگو مورد استفاده قرار می‌گیرد، چیزی است که هنوز مشخص نشده و باید تا انجام بررسی‌های دقیق‌تر و یا کالبد شکافی گلکسی نوت 10 منتظر بمانیم.
26 مرداد 98 - 01:21
نویسنده :
ادامه مطلب
موضوع : موبایل، اخبار،
نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات