بروز-دریچه فناوری - بهترین کابل‌های شبکه یا اترنت در سال 2020 کدام‌ها هستند؟

بهترین کابل‌های اترنت در سال 2020
اگر اتصال پرسرعت، پایدار و قابل اطمینانی را در شبکه‌ی محلی‌تان می‌خواهید، باید کابل‌ شبکه یا اترنت مناسبی انتخاب کنید. با استفاده از یک کابل شبکه باکیفیت و مناسب دیگر درگیر محدودیت‌های سرعت اتصال بی‌سیم نخواهید بود. با این حال کابل‌ها هم مشکلات خاص خودشان را دارند: باید این کابل‌ها را روی زمین و در مسیر اتصال‌تان تحمل کنید که شاید صحنه‌ی زیبایی نباشد. اگر این موضوع برای‌تان مشکلی ایجاد نمی‌کند فهرستی از بهترین کابل‌های موجود در بازار را برای‌تان آماده کرده‌ایم. در ادامه با بیرو-دریچه فنناوری همراه باشید

از نظر ما بهترین کابل از این میان کابل Vandesail LAN Network Cable است؛ کابل محافظت شده‌ی Cat 7 Ethernet که از سرعت‌های بسیار بالایی پشتیبانی می‌کند. طراحی مسطح و نازک آن هم به شما اجازه می‌دهد که آن را از زیر فرش رد کنید.

اگر به سرعت بسیار بالای کابل Vandesail نیازی ندارید می‌توانید سراغ نسخه‌های Cat 5e و Cat 6 هم بروید. در ادامه به بررسی بهترین کابل‌ها برای مودم و روتر مورد نظر شما می‌پردازیم.

بهترین کابل‌های اترنت در یک نگاه:

Vandesail LAN Network Cable — Cat 7
Mediabridge Ethernet Patch Cable — Cat 6a
AmazonBasics RJ45 Ethernet Patch Cable — Cat 6
CableGeeker Flat Black 100FT Cable with Sticky Clips — Cat 6
Cables Direct Online 30FT Patch Cable — Cat 5e
 

Vandesail Ethernet Patch Cable — Cat 7
بهترین کابل‌های اترنت در سال 2020
طول: 4.8 متر

بیشینه پهنای باند: 1000 مگاهرتز

کابل‌های Cat 7 آخرین نسخه‌ی کابل‌های موجود در بازار هستند. این کابل‌ها از سرعتی معادل 10 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کنند. کابل 4.8 متری Vandesail از این استاندارد پشتیبانی می‌کند و همچنین می‌توانید از آن برای اتصال به دستگاه‌های Cat 6 و Cat 5 هم استفاده کنید.

این کابل در اندازه‌های مختلفی از 1 متر تا 25 متر عرضه شده است. در کنار عملکرد بسیار خوب این کابل طراحی فوق‌العاده‌ی آن به چشم می‌آید که به کاربر اجازه می‌دهد آن را از زیر فرش‌ها رد کند یا به سطوح مختلف بچسباند.

 

Mediabridge Ethernet Patch Cable — Cat 6a
بهترین کابل‌های اترنت در سال 2020
طول: 15 متر

گارانتی: 1 ساله

بیشینه‌ی پهنای باند: 550 مگاهرتز

سرعت 10 گیگابیتی و پهنای باند 550 مگاهرتزی این کابل نشان دهنده‌ی پشتیبانی این کابل از Cat 6a است. به این معنی که دستگاه‌تان باید از اتصال Cat 6a، Cat 6 یا Cat 5e پشتیبانی کند.

این کابل متشکل از چهار زوج سیم به هم تابیده است که توسط پلى‌اتیلن عایق شده‌اند تا تداخل سیگنال‌شان کاهش یابد. این کابل همچنین مجهز به بخش اتصال با روکش طلا، بست کابل و پوشش پی‌وی‌سی از نوع CM-grade است. با کابل مناسبی برای استریم ویدیو، پردازش ابری، دوربین‌های نظارتی و دیگر کارکردهای با پهنای باند بالا مواجه هستید.

 

AmazonBasics Ethernet Patch Cable — Cat 6
بهترین کابل‌های اترنت در سال 2020
طول: 15 متر

گارانتی: 1 ساله

بیشینه‌ی پهنای باند: 250 مگاهرتز

کابل Cat 6 آمازون از سرعت کابل‌های Cat 5e و Cat 5 پیشی می‌گیرد و سرعتی معادل 1 گیگابیت بر ثانیه را ارائه می‌دهد. در این کابل سیگنال‌های ناخواسته‌ی کمتری وجود دارد، به این معنی که سیگنال‌های یک زوج سیم در زوج سیم دیگر تداخل پیدا نمی‌کنند. همچنین لایه‌ی محافظت بهبود یافته‌ی آن از تداخل سیگنال با کابل‌های مجاور هم جلوگیری می‌کند.

کابل Cat 6 آمازون از پهنای باند بیشتری معادل 250 مگاهرتز پشتیبانی می‌کند: این قابلیت نشانگر تعداد دفعات تغییر وضعیت سیگنال در ثانیه است. پهنای باند روی بیشینه سرعت کابل تأثیر می‌گذارد و هر چقدر پهنای باند بیشتر باشد کابل هم از سرعت بیشینه‌ی بیشتری پشتیبانی می‌کند. کابل‌های Cat 5 و Cat 5e از پهنای باند کمتری معادل 100 مگاهرتز پشتیبانی می‌کنند.

 

CableGeeker Flat Black Cable with Sticky Clips — Cat 6
بهترین کابل‌های اترنت در سال 2020
طول: 30 متر

گارانتی: مادام‌العمر

بیشینه‌ی پهنای باند: 250 مگاهرتز

کابل‌های مسطح برای اتصال کابلی بین چند اتاق بسیار مناسب هستند چون می‌توانید آن‌ها را زیر فرش پنهان کنید یا به سطوح مسطح دیگر بچسبانید. خوشبختانه در بازار هم انتخاب‌های بسیار خوبی برای کابل‌های 30 متری در اختیار دارید تا به راحتی اتصالات کابلی خانه یا محیط کارتان را انجام دهید.

کابل CableGeeker نمونه‌ی بسیاری خوبی از این نوع کابل‌هاست. این کابل از زوج سیم‌های به هم تابیده‌ی بدون محافظی تشکیل شده است که از مس 100 درصد خالص ساخته شده‌اند. همچنین طراحی آن به گونه‌ای است که گره نمی‌خورد، محافظی برای مقاومت در برابر کشیده شدن دارد و قسمت اتصال آن از روکش طلا تشکیل شده است. می‌توانید این کابل را با طول 45 متر هم از بازار تهیه کنید.

این کابل هم مانند کابل آمازون از سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند ولی همان استاندارد Cat 5 و Cat 5e را بهبود می‌دهد، تداخل سیگنال کمتری دارد و از پهنای باند بیشتری پشتیبانی می‌کند.

 

Cables Direct Online 30FT Patch Cable — Cat 5e
بهترین کابل‌های اترنت در سال 2020
طول: 10 متر

بیشینه‌ی پهنای باند: 350 مگاهرتز

اگر یک اتصال کابلی معمولی و بدون پشتیبانی از سرعت‌های بسیار بالا می‌خواهید، Cables Direct Online محصول فوق‌العاده‌ای با استاندارد Cat 5e را در اختیارتان می‌گذارد. مهم‌ترین نکته‌ی آن پشتیبانی از پهنای باند 350 مگاهرتز و سرعت انتقال داده‌ی 1 گیگابیت بر ثانیه است. کابل‌های Cat 5a معمولی از پهنای باند 100 مگاهرتز پشتیبانی می‌کنند.

می‌توانید این کابل را در طول‌های 0.5 متر تا 60 متر تهیه کنید. این کابل از چهار زوج سیم به هم تابیده با پوشش پی‌وی‌سی، اتصالی با پوشش طلا به ضخامت 50 میکرون و سیمی از جنس مس و آلومینیوم تشکیل شده است. طراحی این سیم مسطح نیست و فقط می‌توانید رنگ خاکستری آن را در بازار پیدا کنید.
17 دی 98 - 11:19
نویسنده :
ادامه مطلب
موضوع : آموزش،
نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic